Tallinna Nädala regatt toimub 16.-18. september
Tallinna Nädala regatt on EMV finaaletapp purjelauaklassidele Techno 293, RS:X ja Formula.
Võistlusteade (NoR): http://www.puri.ee/media/Tallinna-N%C3%A4dal-NoR-2016-Final.pdf
Registreerumisvorm: http://www.puri.ee/toode/tallinna-nadal-2016-tallinn-week-2016/
Osavõtumaksu soodustus kehtib kuni 12-nda septembrini.
EMV hetkeseisud enne viimast etappi:
Techno 293 U13
Techno 293 U15
Techno 293 U17
RS:X
Formula
Surfitiimide edetabel 2016
Esikümme 10.sept. seisuga:
1. Tallinna PLK 733p
2. Hang Loose 321p
3. Eru Surf Team 261p
4. Team Mahe 257p
5. Team Jahe 251p
6. Surfhouse 228p
7. Saaremaa SK 226p
8. Team Extreme 224p
9. Team Tahe 211p
10. NYCS 178p
Kogu edetabel
Slaalomi võistlussarja kolmas etapp peeti Pirital
Purjelaua slaalomi kolmas etapp peeti 15-20 sõlme tugevuse läänetuulega Pirital. Eesti Meistrivõistluste arvestuses osales 24 võistlejat ja harrastajate Fun slaalomis 12 surfarit.
Võistlustingimused olid kogu võistluspäeva jooksul väga soodsad. Päike paistis ja vesi oli suviselt soe. Tuul puhus stabiilse suuna ning tugevusega ja laine oli slaalomi tiitlivõistluste vääriliselt kõrge. Peeti seitse pikka võistlussõitu, mis päeva läbisõiduks tegi võistlejale ca 90 km.
EMV sarjas on kokku peetud 22 võistlussõitu. Kolme etapivõiduga juhib kindlalt John Kaju. Teist positsiooni hoiab Erno Kaasik ja kolmas on hetkel Roland Mik (Surfhouse). Kuid vaid 0,6 punkti kaugusel neljas on Timo Runge. Naiste liidrina jätkab Brigita Viilop ja parim noor on Tristen Erik Kivi.
EMV sarja koondtulemused (3 etappi)
Harrastajate ehk Fun slaalomi kolmanda etapi parimate punktisummad jäid viiki. Esikoha saavutas Meelis Uustalu (Gun Sails Team), määravaks sai parem mahaarvamisele kuuluv sõit. Teise koha saavutas noor Marcus Pertelson (TPLK). Kolmandaks tuli Otto Schneider (Hang Loose), kes vaid 0,3 punktiga edestas valitsevat talisurfi kiirussõidu maailmameistrit Tõnis Salong’i.
Fun slaalomi naiste järjestus oli sama mis EMV arvestuses. Võitis Õnnela Urb, teine oli Helle Väin ja kolmas Triin Toming. Master vanusearvestuse võitis Meelis Uustalu, järgnesid Otto Schneider ja Tõnis Salong. Parim Grand master oli Alar Vettik Helle Väin ja Koit Teder ees. Parim noor oli Marcus Pertelson.
Fun slaalomi sarjas on samuti peetud 22 võistlussõitu. Liidripositsiooni hoiab Meelis Uustalu. Teiseks tõusis Tõnis Salong ja kolmas on Brigita Viilop. Brigita pidi seekord rahvusvahelise tiitlivõistluse tõttu Eesti etapi vahele jätma, kuid eelnevate etappide head tulemused hoiavad teda liidripositsioonil nii naiste kui noorte arvestuses.
Fun slaalom koondtulemused (3 etappi)
Pildid (II etapp) – autor Raul Harro
Slaalomi sarja finaaletapp on kavas paari nädala pärast. Sarja eestvedaja on Eesti Purjelaualiit, toetajad Eesti Jahtklubide Liit ja Pirita surfiklubi.
2016 Fun sarja võitjad on Aivar Kajakas ja Cerly Aulik
Purjelaua harrastajate FUN sari koosnes neljast etapist. Läbi suve toimusid etapid Reius, Võsul ja Kärdlas. Võistlusklassideks olid purjelaud ja populaarsust koguv aerulaud (SUP).
2016 FUN sari koosnes 40-st purjelaua ja 14-st aerulaua klassi stardist. Purjelaua klassis võidutsesid sarja kokkuvõttes pigem vaiksemate tuulte spetsialistid. Üldarvestuse esikoha saavutas Aivar Kajakas (Team Mahe). Kahel viimasel aastal sarja võitnud Raivo Saarm (Team Jahe) pidi seekord leppima teise kohaga. Üldarvestuse kolmandaks tuli nii vaiksemates kui tugevamates tuultes häid kohti näidanud Andres Valkna (Team Jahe). Naiste arvestuses võitis hooaja Cerly Aulik. Teiseks tuli Helle Väin ja kolmandaks Tallinna Purjelauakooli tüdruk Helena Lindström. Noorte seas võitis FUN sarja Renar Roolaht. Teise koha saavutas Frank Ervin (Team Extreme) ja kolmandaks tuli Helena Lindström (TPLK).
SUP klassis saavutas FUN sarjas esikoha teist aastat järjest Mati Link. Teise koha saavutas Valde Viiding ja kolmanda Boris Ljubtšenko. Konkurentsitult parim naisaerulaudur oli Cerly Aulik. Teiseks tuli Helle Väin ja kolmandaks Lii Vilms.
2016 SUP Eesti meistritiitlid võitsid Marcus Pertelson ja Betti Vainküla
Läbi hooaja toimus kolm aerulaua EMV etappi, neist kaks Tallinnas ja üks Võrus, Tamula järvel.
2016 meistritiitli võitis noor tõusev täht Marcus Pertelson (TPLK). Teise koha saavutas eelmise aasta meister Roland Mik (Surfhouse) ja kolmanda Rauno Pikkor (Team Extreme). Naistest võitis oma teise meistritiitli Betti Vainküla (Team Extreme). Teiseks tuli Crly Aulik (Team Tahe) ja kolmandaks Brigita Viilop (TPLK).
Harrastajate järjestus sarja kokkuvõttes oli järgmine. Võitis Tarmo Tamm (Team Mahe), teiseks tuli Tõnis Metstak (Sunlowers) ja kolmandaks Boris Ljubtšenko (Eru Surf Team). Naistest võitis Tiina Loodus (Surfhouse), Pritta Paadik ja Lii Vilms (Team Tahe) ees. Kahel viimasel etapil osales võistlustules ka üks noor vapper tüdruk, 10-aastane Katriina Metstak, kes läbis vapralt kõik distantsid.
Pildid – autor Raul Harro
Video – autor Teamvosa
EMV sarja koondtulemused
John Kaju saavutas Formula EM-il seitsmenda koha
Formula klassi lahtised Euroopa meistrivõistlused toimusid Lätis. Võistlustingimused olid tormised, tuul puhus kohati kuni 13 m/s, mistõttu enamus sõite peeti Liepaja muulide vahel. Vaid paariks päevaks nädala keskel viidi sõidud avamerele, Ljepaja teada-tuntud suurtele lainetele. Võistlustel osalesid kaheksa riigi esindajad. Eestlasi esindasid meie noorema põlvkonna formulistid.
Rasketes tingimustes peetud võistluse poodiumile pääsesid eranditult ülikogenud vanameistrid. Euroopa meistritiitli võitis austraallane Steve Allen. Teise koha saavutas Michal Polanowski Poolast ning kolmandaks tuli Janis Preiss Lätist. Parima eestlasena saavutas kõrge seitsmenda koha John Kaju. Tristen Erik Kivi saavutas 11-nda koha ja Karl-Erik Saarm 15-nda koha. Kivi ja Saarm olid noorte arvestuses parimad, vastavalt esimene ja teine koht. Parim naine oli noor eestlanna Brigita Viilop.
Tulemused
Võistluse koduleht
Fotod – autor Ivo Blums
Ingrid Puusta saavutas Rio Olümpial 11-nda koha
Rio de Janeiro Olümpiamängude purjeregatil oli võistlustules viis Eesti sportlast neljas paadi- ja purjelauaklassis: Karl-Martin Rammo Laser Standardil, Deniss Karpak Finnil, Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp 49erFX-il ning Ingrid Puusta naiste RS:X-il. Ingrid Puusta saavutas kokkuvõttes tubli 11-nda koha (sõidutulemused 18, 13, 12, 10, 8, 11, 9, 18, 7, 16, 14, 14). Medalisõit jäi seekord ära, kuid Eesti purjetajatest oli Ingrid parim ja nelja aasta tagune Londoni 15-s koht sai ka ületatud.
Õnnitlused!
Facebook
Eesti purjetajad RIO’s
World Sailing
Rio OM-i leht
Tulemused
Live tracking
Lähimate võistluste/ürituste eelinfo
Kiirussõidu (GPS 5x10sek) EMV etapp kestab kuni 27 nov. NoR
Hiiusurf Ristna Wave Classic EMV ja B-liiga võistlus toimub sobivate tingimuste korral kuni 31.okt, info EPL lehel. EMV NoR ja B-liiga NoR
Slaalomi EMV ja Fun slaalom sarja võistlus toimub paaripäevase etteteatamisega kuni 31.okt, info EPL lehel. NoR
1 juuni - 31 okt. Vääna Wave Classic EMV ja B-liiga
juuni - okt. GPS ühepäeva kiirussõit EMV etapp NoR
16 - 18 sept. Tallinna Nädal & EMV NoR, osavõtumaksu soodustus kuni 12 sept.
17 sept. Mohni Retk IX
22 - 29 okt. Techno 293 MM NoR, osavõtumaksu soodustus kuni 24 sept.
12 - 19 nov. Formula MM NoR, osavõtumaksu soodustus kuni 14 okt.
19 - 26 nov. RS:X noorte MM NoR, registreerimine kuni 10 nov.